Breaking News

Mogli być potęgą na lata. Polityka im to zabrała.

Mowa o siatkarskiej reprezentacji Kuby. W 2010 roku byli drugą drużyną na świecie. Złoto przegrali w meczu z Brazylią. W kadrze najstarszy zawodnik miał 27 lat, a najmłodszy, a już piekielnie mocny 17. Mówimy oczywiście o Wilfredo Leonie. Dyktatura braci Castro, bieda i obowiązujące w kraju przepisy sprawiły jednak, że po tamtym zespole pozostało jedynie wspomnienie. Do 2014 roku siatkarki i siatkarze mieli zakaz występów poza krajem. Na nic zdawały się argumenty o podnoszeniu umiejętności czy rozwoju w silnej zawodowej lidze. O pieniądzach nie warto było wspominać. Przykazanie brzmiało: jesteś z Kuby, masz grać na Kubie.
Przeanalizujmy jacy gracze uciekli z Kuby i gdzie dziś grają oraz jaki prezentują poziom.

Roberlandy Simon: Obecnie podstawowy gracz Lube Civitanova. W poprzednim sezonie sięgnął z ekipą z Włoch po Ligę Mistrzów.

Osmany Juantorena: Podobnie jak Simon podstawowy gracz Lube Civitanova. Występuje również w reprezentacji Włoch.

Joandry Leal: Również siatkarz Lube Civitanova. Występuję już również w kadrze Brazylii.Jest podstawowym graczem w kadrze oraz w klubie.

Fernando Hernandez: Siatkarz grający w Serie A. Obecnie w klubie z Padwy.

Oreol Camejo: Przyjmujący.Obecnie gra w Zenicie Petersburg

Wilfredo Leon: Kilka dni temu zadebiutował w reprezentacji Polski. Od lat jeden z najlepszych siatkarzy na świecie.

Byli jeszcze inni fantastyczni gracze, którzy do dziś bez problemu mogli by rywalizować o najwyższe cele z reprezentacją ( Leonel Marshall, Ihosvany Hernandez, Raydel Hierrezuelo, Joandry Diaz, Safonow). zerknijcie poniżej na skład, który w 2010 roku sięgał po srebrny medal MŚ. Jak młody to był zespół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *